LEKI PRZECIWBÓLOWE LEKI PRZECIWGORĄCZKOWE LEKI PRZECIWZAPALNE POJEDYNEK

Dexak czy Ketonal Active – CO WYBRAĆ, opinie: Dexak vs Ketonal OTC – SPRAWDŹ colepsze.com:

Opinie:
Oceń skuteczność:

DEXAK czy KETONAL OTC / ACTIVE – co wybrać? Który lek jest skuteczniejszy: Ketonal Active czy Dexak /opinie + badania kliniczne/? Lepiej wziąć ketoprofen czy dexketoprofen? OTO ODPOWIEDŹ – czytaj w ARTYKULE.

Dexak i Ketonal Active to dwa silne leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne o różnym, choć podobnym składzie.

Dexak zawiera dexketoprofen w postaci soli dexketoprofenu z trometamolem. Dexketoprofen jest pochodną ketoprofenu, a postać soli z trometamolem powoduje przyspieszenie działania dexketoprofenu. Dexketoprofen nie występuje na liście leków refundowanych.

Ketonal Active (Ketonal bez recepty dostępny w Polsce od października 2017 r.) zawiera ketoprofen, silny lek przeciwbólowy, który stosuje się często w terapii pooperacyjnej oraz w stomatologii. Ketoprofen stanowi skład wielu leków przeciwzapalnych / przeciwbólowych, które znajdują się na liście leków refundowanych 2017.

[reklama][/reklama]

Dlaczego warto wybrać Dexak zamiast Ketonal Active?

  • Dexak działa równie mocno przeciwbólowo co ketoprofen,
  • Dexak / dexketoprofen z trometamolem działa szybciej niż klasyczny Ketonal,
  • Dexak dostępny jest bez recepty,
  • Dexak prawdopodobnie będzie tańszy niż Ketonal Active.

Dexak apteka internetowa + zamienniki Dexak na Ceneo:

Dlaczego warto wybrać Ketonal Active zamiast Dexak?

  • Ketonal Active opiera się o ketoprofen, którego wpływ na organizm jest lepiej zbadany,
  • Ketonal Active / ketoprofen szybko i skutecznie zwalczają ból,
  • Ketonal Active / ketoprofen w porównaniu z dexketoprofenem mogą powodować mniej objawów ubocznych,
  • Ketoprofen – składnik leku Ketonal Active – wchodzi w skład wielu przeciwzapalnych i przeciwbólowych leków refundowanych.

> Ibuprofen czy paracetamol – CO LEPSZE dla dziecka? Co podać przy gorączce: Ibufen Forte czy Paracetamol Hasco? – SPRAWDŹ

/Witryna colepsze.com nie prowadzi sprzedaży leków, a jedynie zawiera starannie wybrane linki do najtańszych i najlepszych aptek. Przed zakupem warto sprawdzić wszystkie dostępne linki, ponieważ ceny mogą się zmieniać/

Dexak vs Ketonal Active – CO LEPSZE? Oto WERDYKT:

W pojedynku Dexak vs Ketonal Active obydwa leki mają zbliżoną skuteczność i podobnej mocy działanie przeciwbólowe. Ketonal Active może działać nieco dłużej, Dexak z reguły usunie ból szybciej (ale też szybciej przestanie działać, ponieważ obydwa leki mają podobny czas działania).

W tej sytuacji warto wybrać lek o mniejszej liczbie powodowanych objawów ubocznych. My sugerujemy rozpoczęcie kuracji przeciwbólowej od leku Ketonal Active – oczywiście pod okiem lekarza i po uwzględnieniu przeciwwskazań.

Wybór colepsze.com: Ketonal Active

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

> Napój proteinowy z łubinu? Odżywka dla sportowców z browaru? Instytut Fraunhofera ma odpowiedź


Data publikacji: 2017-08-02
Data aktualizacji: 2018-07-28
Kontrola jakości: dr MZ

Redakcja witryny colepsze.com dokłada wszelkich starań, by informacje były rzetelne i aktualne. Jeśli widzisz błąd, zamieść informację na ten temat w komentarzu. Pamiętaj, że lektura internetowych poradników NIE ZASTĘPUJE wizyty u lekarza.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Wiesiek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wiesiek
Gość
Wiesiek

Zawsze brałbym tylko i wyłącznie Ketonal, bo nie mam zaufania do pochodnych. Firmy farmaceutyczne usuwają jeden objaw uboczny, a przy okazji pojawia się pięć innych. Lepiej na sobie nie eksperymentować, szczególnie przy tak mocnych bólach.