LEKI PRZECIWBÓLOWE LEKI PRZECIWGORĄCZKOWE LEKI PRZECIWZAPALNE

Metafen CENA: 14,31 zł (50 tabl.) – apteka internetowa METAFEN – OPIS, dawkowanie, ulotka [PDF] – zobacz lub KUP:

Opinie:
Oceń skuteczność:

Metafen (200 mg + 325 mg) zawiera w 1 tabletce ibuprofen w dawce 200 mg oraz paracetamol w dawce 325 mg. METAFEN to kombinacja dwóch leków, która działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

Metafen (Ibuprofenum + Paracetamolum) jest lekiem wydawanym bez recepty. Metafen apteka internetowa + Metafen DAWKOWANIE – w artykule sprawdzisz ceny i kupisz najtaniej.

[reklama]




[/reklama]

Metafen 50 tabl. APTEKA internetowa – KUP NAJTANIEJ:

Metafen 50 tabl. Ceneo + ZAMIENNIKI




Metafen 50 tabl. CENA: od 14,31 zł za opakowanie

  • 0,286 zł za 1 tabletkę
  • 0,286 zł za 200 mg ibuprofenu + 325 mg paracetamolu, co oznacza 0,109 zł za 200 mg ibuprofenu plus 0,177zł za 325 mg paracetamolu
  • 545 zł za 1 kilogram ibuprofenu
  • 545 zł za 1 kilogram paracetamolu

/Witryna colepsze.com nie prowadzi sprzedaży produktów, a jedynie zawiera starannie wyselekcjonowane, najlepsze linki do wybranych sklepów internetowych. Ceny mogą ulegać zmianom, dlatego sugerujemy sprawdzenie wszystkich linków/

[reklama]




[/reklama]

Metafen 200 mg + 325 mg DAWKOWANIE:

  • dorośli: 1 lub 2 tabletki jednorazowo maksymalnie 3 razy na dobę. Nie przekraczać 6 tabletek na dobę.
  • dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka jednorazowo maksymalnie 3 razy na dobę. Nie przekraczać 3 tabletek na dobę.
  • dzieci poniżej 12 lat: podawać dopiero po konsultacji z lekarzem
  • seniorzy: 1 lub 2 tabletki jednorazowo maksymalnie 3 razy na dobę. Nie przekraczać 6 tabletek na dobę – zwróć uwagę na możliwe powikłania (poniżej)

Lek przyjmować po posiłku.

  • 3 tabletki Metafenu naraz: ryzykowne, grozi uszkodzeniem wątroby (600 mg ibuprofenu i niemal 1 g paracetamolu w dawce) – mogą wystąpić nudności, wymioty, ból głowy, ból brzucha, bladość, senność
  • 4 tabletki Metafenu naraz: bardzo ryzykowne, grozi uszkodzeniem wątroby (800 mg ibuprofenu i 1,3 g paracetamolu w dawce)! Mogą wystąpić nudności, wymioty, ból głowy, ból brzucha, bladość, senność, bardzo rzadko pobudzenie, dezorientacja lub śpiączka.

Metafen OPINIE (komentarze: Metafen OPINIE):

Wady:

  • kumulacja przeciwwskazań ibuprofenu i paracetamolu,
  • możliwa kumulacja objawów niepożądanych ibuprofenu i paracetamolu,

Zalety:

  • skuteczne połączenie 2 uzupełniających się substancji leczniczych.

Witryna colepsze.com dziękuje za wszystkie oceny i opinie o leku Metafen na forum w komentarzach oraz w e-mailach nadsyłanych do redakcji.

Metafen ULOTKA [PDF]

Dzięki zawartości dwóch substancji leczniczych, Metafen działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz przeciwzapalnie.

Lek stosuje się też w zmniejszaniu łagodnych i umiarkowanych bólów rożnego pochodzenia: bólów głowy, zębów, okolicy lędźwiowo-krzyżowej, nerwobólów, bólów stawów, bolesnego miesiączkowania, a także gorączki (w przebiegu przeziębienia lub grypy).

Metafen – podstawowe informacje
Substancja czynna Ibuprofenum 200 mg / 1 tabl. + Paracetamolum 325 mg / 1 tabl.
Działanie przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwzapalnie
Specjalizacje Leczenie objawowe, Medycyna rodzinna
Opakowanie Metafen tabletki 50 szt.
Tagi leki przeciwbólowe, leki przeciwgorączkowe, leki przeciwzapalne
METAFEN ulotka: KLIKNIJ I ZOBACZ

Metafen REKLAMA:

Metafen (Ibuprofenum + Paracetamolum) – WAŻNE INFORMACJE:

Metafen a PIWO lub inny ALKOHOL:

Nie zaleca się łączenia alkoholu (w dowolnej postaci) z lekami zawierającymi ibuprofen, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia wątroby.

Metafen a KAWA:

Kofeina wzmacnia przeciwbólowe działanie paracetamolu.




Metafen a ANTYBIOTYK:

Metafen z antybiotykami zaliczanymi do grupy chinolonów może spowodować zwiększone ryzyko wystąpienia drgawek.

Metafen a CIĄŻA:

Metafen a 1. trymestr + Metafen a 2. trymestr: Przez pierwsze 6 miesięcy nie zaleca się stosowania leku, ale warto się tutaj poradzić lekarza.

Metafen i 3. TRYMESTR ciąży: Metafen w 7 miesiącu ciąży, 8 miesiącu ciąży i 9 miesiącu ciąży (3. trymestr) nie powinien być stosowany ze względu na ryzyko powikłań w okresie okołoporodowym.

> Leki refundowane 2017: ALERGIA lista leków refundowanych na alergię + ceny

Metafen a KARMIENIE piersią:

Ibuprofen, substancja czynna Metafenu, przenika do mleka matki w niewielkich ilościach. Nie stwierdzono działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią, których matki zażywają ibuprofen.

Jednak ze względu na zawartość paracetamolu, przed zażyciem Metafenu podczas karmienia piersią, konieczna jest konsultacja lekarska.




Metafen a PŁODNOŚĆ:

Długotrwałe przyjmowanie leków zawierających ibuprofen albo inne niesteroidowe leki przeciwzapalne może utrudniać zajście w ciążę.

Metafen a NADCIŚNIENIE:

Metafen może wpływać na ciśnienie krwi. Osoby cierpiące na nadciśnienie powinny go stosować ostrożnie, po konsultacji z lekarzem.

Metafen a SAMOCHÓD:

Nie zaobserwowano wpływu leku na sprawność psychomotoryczną, ale mogą wystąpić objawy niepożądane w postaci zawrotów głowy, senności, zmęczenia czy zaburzenia pola widzenia.

W takich przypadkach nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych.

Metafen a ASPIRYNA:

Ibuprofen (składnik leku Metafen) i kwas acetylosalicylowy (składnik aspiryny i polopiryny) należą do tej samej grupy lekarstw: niestereidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ, ang. NSAID). Niepożądane reakcje organizmu na aspirynę mogą pojawić się również po zażyciu Metafenu. W takim przypadku należy przerwać podawanie leku i skonsultować się z lekarzem.

Zastrzeżenie nie dotyczy małych dawek kwasu acetylosalicylowego (do 75 mg na dobę) zaleconych przez lekarza.

Metafen a ANTYKONCEPCJA:

Metafen nie wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych.

Jak każdy lek, lek Metafen może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Metafen a LEKI MOCZOPĘDNE:

Metafen osłabia działanie leków moczopędnych.

Metafen a LEKI OBNIŻAJĄCE CIŚNIENIE KRWI:

Metafen może wpływać na działanie leków obniżających ciśnienie krwi, np. inhibitorów ACE (kaptopryl), leki beta-adrenolityczne, np. zawierające atenolol, leki będące antagonistami receptora angiotensyny II, np. losartan.

Metafen a NOWOTWORY i CHEMIOTERAPIA:

Metafen powoduje zwiększenie stężenia we krwi metotreksatu, co może nasilić działania niepożądane.

Metafen a DEPRESJA:

Metafen powoduje zwiększenie we krwi soli litu (stosowanych w leczeniu psychiatrycznym), co może nasilić działania niepożądane.

Metafen a NIEWYDOLNOŚĆ MIĘŚNIA SERCOWEGO:

Metafen może spowodować zwiększenie digoksyny we krwi oraz zaostrzenie niewydolności.

Metafen a PADACZKA

Metafen przyjmowany z ryfampicyną, lekami przeciwpadaczkowymi lub barbituranami może zwiększyć ryzyko uszkodzenia wątroby.

Kiedy nie stosować leku Metafen / PRZECIWSKAZANIA / :

  • jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen, paracetamol, którąkolwiek substancję pomocniczą leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ),
  • u pacjentów u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej,
  • u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub przebytą, perforacją lub krwawieniem, również z tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ,
  • u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby,
  • u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek
  • u pacnejtów z ciężką niewydolnością serca,
  • u pacjentów przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych),
  • u pacjentów z wrodzonym niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej,
  • w III trymestrze ciąży,
  • u dzieci poniżej 12 roku życia,
  • w przypadku skazy krwotocznej.

Co zawiera Metafen / SKŁAD /:

Substancjami czynnymi leku są ibuprofen (Ibuprofenum) w ilości 200 mg na dawkę (1 tabletkę) oraz paracetamol (Paracetamolum) w ilości 325 mg na dawkę (1 tabletkę).

Substancje pomocnicze: powidon, skrobia żelowana, celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu.

Podmiotem odpowiedzialnym za Metafen są polskie Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA SA, Starogard Gdański.




Metafen DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:

Działania niepożądane występujące niezbyt często (u 1 do 10 na 100 pacjentów stosujących lek):

  • ból brzucha, biegunka, niestrawność, nudności, dolegliwości żołądkowe, wymioty,
  • zmienione parametry wskaźników wątrobowych,
  • zwiększenie stężenia kreatyniny i mocznika we krwi.

Działania niepożądane występujące rzadko (u 1 do 10 na 1 000 pacjentów stosujących lek):

  • bóle głowy, zawroty głowy,
  • wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka,
  • perforacja lub krwawienie z przewodu pokarmowego z objawami w postaci smolistych stolców i krwawych wymiotów, niekiedy ze skutkiem śmiertelnym, w szczególności u osób w podeszłym wieku,
  • wrzodziejące zapalenie jamy ustnej,
  • wysypki.

Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (u 1 do 10 osób na 10 000):

  • zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia,
  • zapalenie błony śluzowej żołądka,
  • obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych.

Działania niepożądane występujące niezwykle rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów stosujących lek): smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, czasem ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku, w pojedynczych przypadkach opisywano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, obrzęk, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w surowicy (retencja sodu), zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania, nieprawidłowości morfologii krwi (anemia – niedokrwistość, leukopenia – zmniejszenie liczby leukocytów, trombocytopenia – zmniejszenie liczby płytek krwi, pancytopenia – zaburzenie hematologiczne polegające na niedoborze wszystkich prawidłowych elementów morfotycznych krwi: erytrocytów i trombocytów, agranulocytoza – obniżenie liczby granulocytów).

Pierwszymi objawami są: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej, objawy grypopodobne, zmęczenie, skaza krwotoczna (np. siniaki, wybroczyny, plamica, krwawienie z nosa), rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka, ciężkie reakcje nadwrażliwości takie jak: obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia – zaburzenia rytmu serca, hipotensja – nagłe zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, wstrząs; zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli, u pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych takie jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja.

W związku z leczeniem NLPZ zgłaszano występowanie obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca.

Przyjmowanie takich leków, jak METAFEN może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca (zawał serca) lub udaru.

W przypadku doraźnego stosowania leku działania niepożądane występują rzadko. U pacjentów w podeszłym wieku istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych związanych ze stosowaniem ibuprofenu niż u pacjentów młodszych. Częstość występowania oraz nasilenie działań niepożądanych można zmniejszyć stosując najmniejszą dawkę terapeutyczną przez możliwie najkrótszy okres.





Data dodania: 2017-04-29
Data aktualizacji: –

Kontrola jakości: dr MZ

Redakcja witryny colepsze.com dokłada wszelkich starań, by informacje były rzetelne i aktualne. Jeśli widzisz błąd, zamieść informację na ten temat w komentarzu. Pamiętaj, że lektura internetowych poradników NIE ZASTĘPUJE wizyty u lekarza.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kleofas Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kleofas
Gość
Kleofas

Lista możliwych objawów ubocznych i przeciwwskazań wygląda jak litania do Matki Boskiej Koronnej.