LEKI PRZECIWBÓLOWE LEKI PRZECIWGORĄCZKOWE LEKI PRZECIWZAPALNE

Ibupar Forte CENA: 6,42 zł / apteka online + ulotka IBUPAR FORTE 20 tabl. – ZOBACZ lub kup:

Opinie:
Oceń skuteczność:

IBUPAR FORTE zawiera ibuprofen w dawce 400 mg na tabletkę, w opakowaniu znajduje się 20 tabletek. IBUPAR FORTE 20 tabl. dawkowanie + ulotka Ibupar Forte (Ibuprofenum) 400 mg apteka internetowa [NAJTANIEJ] – ZOBACZ PONIŻEJ.

Ibupar Forte APTEKA internetowa – KUP NAJTANIEJ:

/Witryna colepsze.com nie prowadzi sprzedaży produktów, a jedynie zawiera starannie wyselekcjonowane, najlepsze linki do wybranych aptek internetowych. Ceny mogą ulegać zmianom, dlatego zalecamy sprawdzanie wszystkich odnośników./

[reklama]




[/reklama]

Ibupar Forte 20 tabl. CENA: od 6,42 zł za opakowanie (20 tabletek)

  • 0,321 zł za 1 tabletkę
  • 0,321 zł za 400 mg ibuprofenu (podwójna dawka lecznicza)
  • 802,5 zł za 1 kilogram ibuprofenu

Ibupar Forte JEST lekiem.

Ibupar Forte 400 mg DAWKOWANIE:

  • dorośli: 1 tabletka doustnie co 4-6 godzin. Nie przekraczać dawki 3 tabletek na dobę
  • dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka doustnie co 4-6 godzin
  • dzieci poniżej 12 lat: podawać WYŁĄCZNIE z przepisu lekarza
  • seniorzy: 1 tabletka doustnie co 4-6 godzin

Lek przyjmować maksymalnie przez 3 dni. Nie przedłużać stosowania leku bez konsultacji z lekarzem.

  • 2 tabletki Ibupar Forte naraz: bardzo ryzykowne, grozi uszkodzeniem wątroby.
  • 3 tabletki Ibuparu Forte naraz: bardzo ryzykowne, grozi uszkodzeniem wątroby!

Ibupar Forte OPINIE:

Wady:

  • brak

Zalety:

  • najtańszy lek zawierający ibuprofen na rynku

Witryna colepsze.com dziękuje za wszystkie oceny i opinie o leku Ibupar Forte na forum w komentarzach oraz w e-mailach nadsyłanych do redakcji.

[reklama]




[/reklama]

Ibupar Forte 20 tabl. ULOTKA [PDF]:

Wskazaniami do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego:

  • bóle głowy, również migrenowe,
  • bóle zębów, mięśni, kości i stawów,
  • bóle pourazowe,
  • nerwobóle,
  • bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie,
  • gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy i przeziębienia),
  • bolesne miesiączkowanie.
IBUPAR FORTE ulotka: KLIKNIJ I ZOBACZ

Ibupar Forte REKLAMA

/brak/

Ibupar Forte 400 ważne informacje i PRZECIWSKAZANIA:

Ibupar Forte a PIWO lub inny ALKOHOL:

Nie zaleca się łączenia alkoholu (w dowolnej postaci) z lekami zawierającymi ibuprofen, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia wątroby.

Ibupar Forte a TIGER lub inny napój energetyczny:

/brak danych – zapraszamy ponownie później/

Ibupar Forte a KAWA:

/brak danych – zapraszamy ponownie później/

Ibupar Forte a ANTYBIOTYK:

Nie stwierdzono interakcji ibuprofenu z antybiotykami.

Ibupar Forte a CIĄŻA:

Ibupar Forte a 1. trymestr + Ibupar Forte a 2. trymestr: Przez pierwsze 6 miesięcy nie zaleca się stosowania leku, ale warto się tutaj poradzić lekarza.

Ibupar Forte i 3. TRYMESTR ciąży: Ibupar Forte w 7 miesiącu ciąży, 8 miesiącu ciąży i 9 miesiącu ciąży (3. trymestr) nie powinien być stosowany ze względu na ryzyko powikłań w okresie okołoporodowym.

Ibupar Forte a KARMIENIE piersią:

Ibuprofen, substancja czynna leku IBUPAR FORTE, przenika do mleka matki w niewielkich ilościach. Nie stwierdzono działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią, których matki zażywają ibuprofen. Nie ma konieczności przerywania karmienia piersią w przypadku krótkotrwałego stosowania leku IBUPAR FORTE w małych dawkach.

Ibupar Forte a PŁODNOŚĆ:

Niektóre badania naukowe sugerują, że długotrwałe przyjmowanie leków zawierających ibuprofen albo inne niesteroidowe leki przeciwzapalne może utrudniać zajście w ciążę.

Ibupar Forte a NADCIŚNIENIE:

IBUPAR FORTE może wpływać na ciśnienie krwi. Osoby cierpiące na nadciśnienie powinny go stosować ostrożnie, po konsultacji z lekarzem.

Ibupar Forte a SAMOCHÓD:

Nie zaobserwowano wpływu leku na sprawność psychomotoryczną.

Ibupar Forte a ASPIRYNA:

Ibuprofen (składnik leku IBUPAR FORTE) i kwas acetylosalicylowy (składnik aspiryny i polopiryny) należą do tej samej grupy lekarstw: niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ, ang. NSAID). Niepożądane reakcje organizmu na aspirynę mogą pojawić się również po zażyciu leku IBUPAR FORTE.

Ibupar Forte a ANTYKONCEPCJA:

Ibupar Forte nie wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych.

Kiedy nie stosować leku Ibupar Forte / PRZECIWSKAZANIA:

  • Nadwrażliwość na ibuprofen lub którąkolwiek z substancji pomocniczych.
  • Czynna lub występująca w przeszłości choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ.
  • Ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca.
  • Istniejące lub występujące w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej, po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
  • Trzeci trymestr ciąży.
  • Jednoczesne przyjmowanie innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, w tym wybiórczych inhibitorów COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych).
  • Skaza krwotoczna.

Co zawiera Ibupar Forte / SKŁAD:

Substancją czynną leku jest ibuprofen w ilości 400 mg w jednej tabletce.

Substancje pomocnicze: żółcień pomarańczowa (E 110), lak, czerwień koszenilowa (E124).

[reklama]




[/reklama]

Ibupar Forte PRZEDAWKOWANIE:

Przypadki przedawkowania występują rzadko, jednak jeśli przypadkowo została przyjęta zbyt duża dawka leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

U większości pacjentów mogą wystąpić objawy takie jak nudności, wymioty, ból w nadbrzuszu lub rzadziej biegunka. Mogą także wystąpić szumy uszne, ból głowy i krwawienie z przewodu pokarmowego.

Ciężkie zatrucie może powodować zaburzenia w ośrodkowym układzie nerwowym objawiające się sennością, bardzo rzadko także pobudzeniem i dezorientacją lub śpiączką. Bardzo rzadko mogą wystąpić drgawki. Podczas ciężkich zatruć może wystąpić kwasica metaboliczna, a czas protrombinowy (INR) może być zwiększony.

Mogą wystąpić: ostra niewydolność nerek lub uszkodzenie wątroby.

U pacjentów z astmą może wystąpić zaostrzenie objawów astmy.

Nie ma swoistego antidotum. Stosuje się leczenie objawowe i podtrzymujące, polegające na oczyszczeniu organizmu. Lekarz powinien kontrolować parametry życiowe oraz rozważyć doustne podanie węgla aktywowanego w ciągu 1 godziny od przedawkowania.

W przypadku wystąpienia częstych lub przedłużających się konwulsji, należy podać dożylnie diazepam lub lorazepam. W przypadku pacjentów z astmą należy podać leki rozszerzające oskrzela.

Ibupar Forte DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:

Działania niepożądane występujące niezbyt często (u 1 do 10 na 1000 pacjentów stosujących lek):

  • ból głowy,
  • niestrawność,
  • ból brzucha,
  • nudności,
  • pokrzywka,
  • świąd.

Działania niepożądane występujące rzadko (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów stosujących lek): biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy,bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych.

Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów stosujących lek): smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, czasem ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku, w pojedynczych przypadkach opisywano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, obrzęk, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w surowicy (retencja sodu), zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania, nieprawidłowości morfologii krwi (anemia – niedokrwistość, leukopenia – zmniejszenie liczby leukocytów, trombocytopenia – zmniejszenie liczby płytek krwi, agranulocytoza – obniżenie liczby granulocytów). Pierwszymi objawami są: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej, objawy grypopodobne, zmęczenie, skaza krwotoczna (np. siniaki, wybroczyny, plamica, krwawienie z nosa), rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka, ciężkie reakcje nadwrażliwości takie jak: obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia – zaburzenia rytmu serca, hipotensja – nagłe zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, wstrząs; zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli, u pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych takie jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja.

W związku z leczeniem lekami z grupy NLPZ w dużych dawkach odnotowano występowanie obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca.

Przyjmowanie takich leków jak ibuprofen może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca (zawał serca) lub udaru.


Data dodania: 2017-02-29
Data aktualizacji: 2017-03-01, 2017-04-26

Kontrola jakości: dr MZ

Redakcja witryny colepsze.com dokłada wszelkich starań, by informacje były rzetelne i aktualne. Jeśli widzisz błąd, zamieść informację na ten temat w komentarzu. Pamiętaj, że lektura internetowych poradników NIE ZASTĘPUJE wizyty u lekarza.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Lilkaibupar nie Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ibupar nie
Gość
ibupar nie

Ibupar owszem jest tani, jednak słabo działa. Nie polecam leku ibupar

Lilka
Gość
Lilka

Mnie pomógł a kupiłam w Topazie nawet z 10 groszy taniej