LEKI PRZECIWBÓLOWE LEKI PRZECIWGORĄCZKOWE LEKI PRZECIWZAPALNE

Lek IBUPROM RR 12 tabl. ULOTKA, opinie + cena Ibuprom RR przeciwwskazania – ZOBACZ lub kup

Opinie:
Oceń skuteczność:

IBUPROM RR zawiera ibuprofen (ibuprofenum) w dawce 400 mg na 1 tabletkę. Ibuprofen to niestereidowy lek przeciwzapalny (NLPZ, ang. NSAID), który działa przeciwgorączkowo, przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo na bóle słabe i umiarkowane. Oto ulotka Ibuprom RR, dawkowanie oraz cena.

IBUPROM RR dawkowanie:

  • dorośli: 1 tabletka doustnie co 4-6 godzin. Nie przekraczać dawki 3 tabletek na dobę
  • dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka doustnie co 4-6 godzin
  • dzieci poniżej 12 lat: podawać dopiero po konsultacji z lekarzem
  • seniorzy: 1 tabletka doustnie co 4-6 godzin

Lek przyjmować maksymalnie przez 3 dni. Nie przedłużać stosowania leku bez konsultacji z lekarzem.

IBUPROM RR apteka internetowa:

IBUPROM RR cena: od 7 zł za opakowanie

Witryna colepsze.com nie prowadzi sprzedaży produktów, a jedynie zawiera starannie wyselekcjonowane, najlepsze linki do wybranych sklepów internetowych.

[reklama]




[/reklama]

IBUPROM RR ulotka

Ibuprom RR to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Wskazaniem do stosowania leku są ostre bóle o nasileniu łagodnym lub umiarkowanym: pooperacyjne, mięśniowe, kostne, migrenowe oraz menstruacyjne.

Lek stosuje się też w zmniejszaniu łagodnych i umiarkowanych bólów rożnego pochodzenia: bólów głowy, zębów, okolicy lędźwiowo-krzyżowej, nerwobólów, bólów stawów, a także gorączki (w przebiegu przeziębienia lub grypy).

IBUPROM RR ulotka: KLIKNIJ I ZOBACZ

IBUPROM RR skład

Substancją czynną leku jest ibuprofen w ilości 400 mg na dawkę (1 tabletkę).

Substancje pomocnicze:

Skład rdzenia tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, olej roślinny, uwodorniony, krospowidon, talk, krzemionka koloidalna bezwodna.

Skład otoczki tabletki: alkohol poliwynylowy (E 1203), makrogol 3350 (E 1521), tytanu dwutlenek (E 171), talk (E 553b), mieszanina glinu potasu krzemianu (E 555) i tytanu dwutlenku (E 171), wosk Carnauba.

Skład tuszu do nadruku: szelak glazura ok. 45% (20% estryfikowana) w etanolu, tytanu dwutlenek (E 171), alkohol n-butylowy, żelaza tlenek czarny (E 172), glikol propylenowy (E 1520), alkohol izopropylowy, amonowy wodorotlenek 28% (E 527), symetykon

[reklama]




[/reklama]

IBUPROM RR – najczęściej zadawane pytania

IBUPROM RR a piwo lub inny alkohol:

Nie zaleca się łączenia alkoholu (w dowolnej postaci) z lekami zawierającymi ibuprofen, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia wątroby.

IBUPROM RR a ciąża:

IBUPROM RR a 1. trymestr + IBUPROM RR a 2. trymestr

Przez pierwsze 6 miesięcy nie zaleca się stosowania leku, ale warto się tutaj poradzić lekarza.

IBUPROM RR i 3. trymestr ciąży

IBUPROM RR w 7 miesiącu ciąży, 8 miesiącu ciąży i 9 miesiącu ciąży (3. trymestr) nie powinien być stosowany ze względu na ryzyko powikłań w okresie okołoporodowym.

IBUPROM RR a antybiotyk:

Nie stwierdzono interakcji ibuprofenu z antybiotykami.

IBUPROM RR a aspiryna lub polopiryna:

Ibuprofen (składnik leku IBUPROM RR) i kwas acetylosalicylowy (składnik aspiryny i polopiryny) należą do tej samej grupy lekarstw: niestereidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ, ang. NSAID). Niepożądane reakcje organizmu na aspirynę mogą pojawić się również po zażyciu IBUPROMU RR.

IBUPROM RR a kawa:

/aktualnie brak informacji/

IBUPROM RR a karmienie:

Ibuprofen, substancja czynna IBUPROMU RR, przenika do mleka matki w niewielkich ilościach. Nie stwierdzono działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią, których matki zażywają ibuprofen. Nie ma konieczności przerywania karmienia piersią w przypadku krótkotrwałego stosowania IBUPROMU RR w małych dawkach.

IBUPROM RR a nadciśnienie:

IBUPROM RR może wpływać na ciśnienie krwi. Osoby cierpiące na nadciśnienie powinny go stosować ostrożnie, po konsultacji z lekarzem.

IBUPROM RR a antykoncepcja:

IBUPROM RR nie wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych.

Jak każdy lek, lek Ibuprom RR może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

[reklama]




[/reklama]

IBUPROM RR działania niepożądane

Działania niepożądane występujące niezbyt często (u 1 do 10 na 1000 pacjentów stosujących lek): ból głowy, niestrawność, ból brzucha, nudności, pokrzywka, świąd.

Działania niepożądane występujące rzadko (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów stosujących lek): biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych.
Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów stosujących lek): smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, czasem ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku, w pojedynczych przypadkach opisywano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, obrzęk, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w surowicy (retencja sodu), zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania, nieprawidłowości morfologii krwi (anemia – niedokrwistość, leukopenia – zmniejszenie liczby leukocytów, trombocytopenia – zmniejszenie liczby płytek krwi, pancytopenia – zaburzenie hematologiczne polegające na niedoborze wszystkich prawidłowych elementów morfotycznych krwi: erytrocytów i trombocytów, agranulocytoza – obniżenie liczby granulocytów). Pierwszymi objawami są: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej, objawy grypopodobne, zmęczenie, skaza krwotoczna (np. siniaki, wybroczyny, plamica, krwawienie z nosa), rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka, ciężkie reakcje nadwrażliwości takie jak: obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia – zaburzenia rytmu serca, hipotensja – nagłe zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, wstrząs; zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli, u pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych takie jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja.

W związku z leczeniem NLPZ zgłaszano występowanie obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca.

Przyjmowanie takich leków, jak IBUPROM RR może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca (zawał serca) lub udaru.

W przypadku doraźnego stosowania leku działania niepożądane występują rzadko. U pacjentów w podeszłym wieku istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych związanych ze stosowaniem ibuprofenu niż u pacjentów młodszych. Częstość występowania oraz nasilenie działań niepożądanych można zmniejszyć stosując najmniejszą dawkę terapeutyczną przez możliwie najkrótszy okres.


Publikacja: 2017-02-22
Aktualizacja: 2018-02-26

Kontrola jakości: dr MZ

[reklama]




[/reklama]

Redakcja witryny colepsze.com dokłada wszelkich starań, by informacje były rzetelne i aktualne. Jeśli widzisz błąd, zamieść informację na ten temat w komentarzu. Pamiętaj, że lektura internetowych poradników NIE ZASTĘPUJE wizyty u lekarza.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o