LEKI PRZECIWBÓLOWE LEKI PRZECIWGORĄCZKOWE LEKI PRZECIWZAPALNE

IBUPROM RR CENA: 6,46 zł (12 tabl.) – apteka online IBUPROM RR 400 mg 12 tabl. – DAWKOWANIE, opis, ulotka [PDF] – SPRAWDŹ lub KUP:

Opinie:
Oceń skuteczność:

IBUPROM RR – również: Ibuprom RR 12 tabl., IBUPROM RR 400 mg – zawiera ibuprofen w dawce 400 mg na 1 tabletkę, w opakowaniu znajduje się 12 tabletek. Ibuprom RR DZIAŁA przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. IBUPROM RR apteka internetowa – poniżej sprawdzisz ceny i kupisz najtaniej.

IBUPROM RR jest lekiem wydawanym bez recepty.

[reklama]




[/reklama]

Ibuprom RR APTEKA internetowa – KUP NAJTANIEJ:

Ibuprom RR 12 tabl. CENA: od 6,46 zł za opakowanie (12 tabletek)

  • 0,538 zł za 1 tabletkę
  • 0,538 zł za 400 mg ibuprofenu (2 dawki lecznicze)
  • 1 346 zł za 1 kilogram ibuprofenu

/Witryna colepsze.com nie prowadzi sprzedaży produktów, a jedynie zawiera starannie wyselekcjonowane, najlepsze linki do wybranych sklepów internetowych. Ceny mogą ulegać zmianom, dlatego sugerujemy sprawdzenie wszystkich linków/

> IBUM FORTE 400 mg CENA: 10,15 zł (36 kaps.) apteka internetowa Ibum Forte 400 mg + DAWKOWANIE, opis, ulotka [PDF]




Ibuprom RR 400 mg DAWKOWANIE:

  • dorośli: 1 tabletka doustnie co 4-6 godzin. Nie przekraczać dawki 3 tabletek na dobę
  • dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka doustnie co 4-6 godzin
  • dzieci poniżej 12 lat: podawać dopiero po konsultacji z lekarzem
  • seniorzy: 1 tabletka doustnie co 4-6 godzin

Lek przyjmować maksymalnie przez 3 dni. Nie przedłużać stosowania leku bez konsultacji z lekarzem.

  • 2 tabletki Ibuprom RR naraz: bardzo ryzykowne, grozi uszkodzeniem wątroby.
  • 3 tabletki Ibuprom RR naraz: bardzo ryzykowne, grozi uszkodzeniem wątroby!

Ibuprom RR OPINIE (komentarze: Ibuprom RR OPINIE):

Wady:

  • nie zawsze działa

Zalety:

  • maksymalna dawka ibuprofenu bez recepty.

Witryna colepsze.com dziękuje za wszystkie oceny i opinie o leku Ibuprom RR na forum w komentarzach oraz w e-mailach nadsyłanych do redakcji.

Ibuprom RR ULOTKA [PDF]

Ibuprom RR to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Wskazaniem do stosowania leku są bóle o nasileniu łagodnym lub umiarkowanym: pooperacyjne, mięśniowe, kostne, migrenowe oraz menstruacyjne.

Lek stosuje się też w zmniejszaniu łagodnych i umiarkowanych bólów rożnego pochodzenia: bólów głowy, zębów, okolicy lędźwiowo-krzyżowej, nerwobólów, bólów stawów, a także gorączki (w przebiegu przeziębienia lub grypy).

Ibuprom RR – podstawowe informacje
Substancja czynna Ibuprofenum 400 mg / 1 tabl.
Działanie przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwzapalnie
Specjalizacje Leczenie objawowe, Medycyna rodzinna
Opakowanie Ibuprom RR tabletki 12 szt.
Tagi leki przeciwbólowe, leki przeciwgorączkowe, leki przeciwzapalne
IBUPROM RR ulotka: KLIKNIJ I ZOBACZ

Ibuprom RR REKLAMA

Ibuprom RR 400 mg – WAŻNE INFORMACJE:

Ibuprom RR a PIWO lub inny ALKOHOL:

Nie zaleca się łączenia alkoholu (w dowolnej postaci) z lekami zawierającymi ibuprofen, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia wątroby.

Ibuprom RR a KAWA:

/brak danych – zapraszamy ponownie później/




Ibuprom RR a ANTYBIOTYK:

Nie stwierdzono interakcji ibuprofenu z antybiotykami.

Ibuprom RR a CIĄŻA:

Ibuprom RR a 1. trymestr + Ibuprom RR a 2. trymestr: Przez pierwsze 6 miesięcy nie zaleca się stosowania leku, ale warto się tutaj poradzić lekarza.

Ibuprom RR i 3. TRYMESTR ciąży: Ibuprom RR w 7 miesiącu ciąży, 8 miesiącu ciąży i 9 miesiącu ciąży (3. trymestr) nie powinien być stosowany ze względu na ryzyko powikłań w okresie okołoporodowym.

Ibuprom RR a KARMIENIE piersią:

Ibuprofen, substancja czynna Ibupromu RR, przenika do mleka matki w niewielkich ilościach. Nie stwierdzono działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią, których matki zażywają ibuprofen. Nie ma konieczności przerywania karmienia piersią w przypadku krótkotrwałego stosowania Ibupromu RR w małych dawkach.




Ibuprom RR a PŁODNOŚĆ:

Długotrwałe przyjmowanie leków zawierających ibuprofen albo inne niesteroidowe leki przeciwzapalne może utrudniać zajście w ciążę.

Ibuprom RR a NADCIŚNIENIE:

IBUPROM RR może wpływać na ciśnienie krwi. Osoby cierpiące na nadciśnienie powinny go stosować ostrożnie, po konsultacji z lekarzem.

Ibuprom RR a SAMOCHÓD:

Nie zaobserwowano wpływu leku na sprawność psychomotoryczną.

Ibuprom RR a ASPIRYNA:

Ibuprofen (składnik leku IBUPROM RR) i kwas acetylosalicylowy (składnik aspiryny i polopiryny) należą do tej samej grupy lekarstw: niestereidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ, ang. NSAID). Niepożądane reakcje organizmu na aspirynę mogą pojawić się również po zażyciu IBUPROMU RR.

Ibuprom RR a ANTYKONCEPCJA:

Ibuprom RR nie wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych.

Jak każdy lek, lek Ibuprom RR może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Kiedy nie stosować leku Ibuprom RR / PRZECIWSKAZANIA / :

  • jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ),
  • u pacjentów u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej,
  • u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub przebytą, perforacją lub krwawieniem, również z tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ,
  • u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca,
  • u pacjentów przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych),
  • w III trymestrze ciąży,
  • w przypadku skazy krwotocznej.

Co zawiera Ibuprom RR / SKŁAD /:

Substancją czynną leku jest ibuprofen w ilości 400 mg na dawkę (1 tabletkę).

Substancje pomocnicze:

Skład rdzenia tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, olej roślinny, uwodorniony, krospowidon, talk, krzemionka koloidalna bezwodna.

Skład otoczki tabletki: alkohol poliwynylowy (E 1203), makrogol 3350 (E 1521), tytanu dwutlenek (E 171), talk (E 553b), mieszanina glinu potasu krzemianu (E 555) i tytanu dwutlenku (E 171), wosk Carnauba.

Skład tuszu do nadruku: szelak glazura ok. 45% (20% estryfikowana) w etanolu, tytanu dwutlenek (E 171), alkohol n-butylowy, żelaza tlenek czarny (E 172), glikol propylenowy (E 1520), alkohol izopropylowy, amonowy wodorotlenek 28% (E 527), symetykon.




Ibuprom RR DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:

Działania niepożądane występujące niezbyt często (u 1 do 10 na 1000 pacjentów stosujących lek): ból głowy, niestrawność, ból brzucha, nudności, pokrzywka, świąd.

Działania niepożądane występujące rzadko (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów stosujących lek): biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych.

Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów stosujących lek): smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, czasem ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku, w pojedynczych przypadkach opisywano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, obrzęk, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w surowicy (retencja sodu), zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania, nieprawidłowości morfologii krwi (anemia – niedokrwistość, leukopenia – zmniejszenie liczby leukocytów, trombocytopenia – zmniejszenie liczby płytek krwi, pancytopenia – zaburzenie hematologiczne polegające na niedoborze wszystkich prawidłowych elementów morfotycznych krwi: erytrocytów i trombocytów, agranulocytoza – obniżenie liczby granulocytów). Pierwszymi objawami są: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej, objawy grypopodobne, zmęczenie, skaza krwotoczna (np. siniaki, wybroczyny, plamica, krwawienie z nosa), rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka, ciężkie reakcje nadwrażliwości takie jak: obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia – zaburzenia rytmu serca, hipotensja – nagłe zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, wstrząs; zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli, u pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych takie jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja.

W związku z leczeniem NLPZ zgłaszano występowanie obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca.

Przyjmowanie takich leków, jak IBUPROM RR może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca (zawał serca) lub udaru.

W przypadku doraźnego stosowania leku działania niepożądane występują rzadko. U pacjentów w podeszłym wieku istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych związanych ze stosowaniem ibuprofenu niż u pacjentów młodszych. Częstość występowania oraz nasilenie działań niepożądanych można zmniejszyć stosując najmniejszą dawkę terapeutyczną przez możliwie najkrótszy okres.





Data dodania: 2017-02-25
Data aktualizacji: 2017-02-26, 2017-04-27

Kontrola jakości: dr MZ

Redakcja witryny colepsze.com dokłada wszelkich starań, by informacje były rzetelne i aktualne. Jeśli widzisz błąd, zamieść informację na ten temat w komentarzu. Pamiętaj, że lektura internetowych poradników NIE ZASTĘPUJE wizyty u lekarza.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
lizyna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lizyna
Gość
lizyna

NAzwa super, opakowanie ładne, działa tak samo jak zwykły ibuprom