LEKI PRZECIWBÓLOWE LEKI PRZECIWGORĄCZKOWE

Ibuprofen czy paracetamol – CO LEPSZE dla dziecka? Co podać przy gorączce: Ibufen Forte czy Paracetamol Hasco? – SPRAWDŹ:

Opinie:
Oceń skuteczność:

Paracetamol czy Ibuprofen – co lepsze na gorączkę u dziecka? Jaki lek podać dziecki na ból i gorączkę: Ibufen czy Paracetamol Hasco? SPRAWDŹMY colepsze.com.

Ibuprofen czy paracetamol – co lepsze dla dziecka?

Bardzo krótka odpowiedź brzmi: lek zawierający ibuprofen, czyli na przykład Ibufen Forte.

Warto jednak wiedzieć dlaczego. Otóż ibuprofen to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Ibuprofen występuje w lekach Ibufen Forte czy Ibum dla Dzieci.

Paracetamol z kolei nie należy do grupy NLPZ i działa tylko przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Paracetamol nie działa przeciwzapalnie.

Dlatego w przypadku niespodziewanej gorączki u dziecka, lepszy będzie lek o szerszym spektrum działania, czyli właśnie taki, który zawiera ibuprofen.

Oczywiście zanim poznamy swoje dziecko, zawsze należy najpierw mieć opinię lekarza!




Ibuprofen a paracetamol w żłobkach i przedszkolach

To szerokie spektrum działania ibuprofenu sprawia, że nie każde dziecko może go brać. Dlatego w żłobkach i przedszkolach stosuje się środek o podobnej skuteczności, ale lepiej poznany: paracetamol.

Czy można podawać ibuprofen i paracetamol razem?

Tak. Lekarze zalecają zwykle podawanie ibuprofenu, gdy temperatura dziecka przekracza 38 stopni. Ibuprofen podaje się zwykle też w sytuacjach, gdy nie do końca wiadomo, co spowodowało gorączkę (zapalenie ucha? zapalenie gardła? zapalenie krtani?) – przeciwzapalne działanie ibuprofenu może zdusić stan zapalny w zarodku.

Kiedy jednak okazuje się, że właśnie mija godzina, a gorączka nie spada, ibuprofen można wesprzeć paracetamolem.

> Przeterminowany lek – czy można zażywać? Czy lek po dacie przydatności do spożycia może zaszkodzić?

Obydwa leki należy podawać według masy ciała dziecka, czyli zgodnie z przepisem lekarza lub informacją na ulotce.

Takie podwójne uderzenie bardzo często stosuje się na początku choroby, kiedy temperatury przekraczają 39 stopni Celsjusza, a organizm dziecka powoli reaguje na leki.

Cel: za wszelką cenę zwalczyć gorączkę

Niektórzy przedstawiciele nurtu antyszczepionkowego twierdzą, że nie należy szczególnie zbijać gorączki, ponieważ to znak, że organizm dziecka walczy z infekcją. To BZDURA.

Obowiązkiem rodzica jest zrobić wszystko, żeby temperatura ciała powyżej 38 stopni Celsjusza utrzymała się jak najkrócej. Wysoka temperatura ciała prowadzi do uszkodzeń wewnętrznych organów, w tym mózgu, które mogą być nieodwracalne!

Im wyższa temperatura, tym bardziej powinniśmy się starać, żeby ją zbić. Szczególnie niebezpieczne są temperatury powyżej 40 stopni Celsjusza, które bardzo często pojawiają się, gdy infekcja toczy się blisko mózgu – na przykład podczas zapalenia ucha.

Redakcja witryny colepsze.com dokłada wszelkich starań, by informacje były rzetelne i aktualne. Jeśli widzisz błąd, zamieść informację na ten temat w komentarzu. Pamiętaj, że lektura internetowych poradników NIE ZASTĘPUJE wizyty u lekarza.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
NatkaAga Bieda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aga Bieda
Gość
Aga Bieda

Mój synek bardzo słabo reaguje na ibuprofen. Wolę podawać mu paracetamol, chociaż mam świadomość, że nie działa przeciwzapalnie. Paracetamol jednak szybciej zbija gorączkę i działa dłużej niż ibuprofen.

Natka
Gość
Natka

Skąd ja to znam!? 😛