LEKI PRZECIWBÓLOWE LEKI PRZECIWGORĄCZKOWE LEKI PRZECIWZAPALNE

Apteka online: NUROFEN EXPRESS FORTE, cena od 10,99 zł (20 kaps.) – ulotka Nurofen Express Forte OPIS, przeciwskazania – zobacz lub KUP

Opinie:
Oceń skuteczność:

NUROFEN EXPRESS FORTE zawiera ibuprofen (Ibuprofenum) w dawce 400 mg na tabletkę, w opakowaniu znajduje się 20 kapsułek. Ibuprofen w leku Nurofen Express Forte działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Nurofen Express Forte można stosować również na bóle migrenowe, bóle kręgosłupa, ból zęba czy bolesne miesiączkowanie. NUROFEN EXPRESS FORTE 400 mg dawkowanie + Nurofen Express Forte apteka internetowa [NAJTANIEJ] – CZYTAJ DALEJ w artykule.

Nurofen Express Forte 20 kaps. APTEKA internetowa – KUP NAJTANIEJ:

|REKLAMA|



|/REKLAMA|

Nurofen Express Forte Ceneo + ZAMIENNIKI




Nurofen Express Forte 20 kaps. OPINIE:

Wady:

  • jeden z najdroższych leków z ibuprofenem na rynku,
  • producent Nurofen Express Forte sprzedaje te same tabletki w bardzo wielu różnych opakowaniach i pod różnymi nazwami.

Zalety:

  • skuteczny.

Witryna colepsze.com dziękuje za wszystkie oceny i opinie o leku Nurofen Express Forte na forum w komentarzach oraz w e-mailach nadsyłanych do redakcji.

Nurofen Express Forte 20 kaps. CENA: od 10,99 zł za opakowanie – OPŁACALNOŚĆ:

  • 0,55 zł za 1 tabletkę
  • 0,55 zł (55 groszy) za 400 mg ibuprofenu (podwójna dawka lecznicza)
  • 1 374 zł za 1 kilogram ibuprofenu

Nurofen Express Forte JEST lekiem. Nie jest refundowany, nie wymaga recepty.

[reklama]




[/reklama]

Nurofen Express Forte 400 mg DAWKOWANIE:

Optymalne dawkowanie to 7-10 mg ibuprofenu na 1 kg masy ciała 3 do 4 razy na dobę. Zaleca się nie przekraczać dawki dobowej 30 miligramów ibuprofenu na na 1 kilogram masy ciała na dobę – dotyczy to wszystkich leków zawierających ibuprofen, które przyjmowane są doustnie.

  • dorośli: 1 tabletka doustnie co 4-6 godzin. Nie przekraczać dawki 3 tabletek (1 200 mg ibuprofenu) na dobę
  • dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka doustnie co 4-6 godzin
  • dzieci poniżej 12 lat: podawać WYŁĄCZNIE z przepisu lekarza
  • seniorzy: 1 tabletka doustnie co 4-6 godzin

Lek przyjmować maksymalnie przez 3 dni, najlepiej po posiłku. Nie przedłużać stosowania leku bez konsultacji z lekarzem.

Nurofen Express Forte PRZEDAWKOWANIE:

  • 2 tabletki Nurofen Express Forte naraz: ryzykowne, grozi uszkodzeniem wątroby.
  • 3 tabletki Nurofen Express Forte naraz: ryzykowne, grozi uszkodzeniem wątroby!

Przypadki przedawkowania występują rzadko, jednak jeśli przypadkowo została przyjęta zbyt duża dawka leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

U większości pacjentów mogą wystąpić objawy takie jak nudności, wymioty, ból w nadbrzuszu lub rzadziej biegunka. Mogą także wystąpić szumy uszne, ból głowy i krwawienie z przewodu pokarmowego.

> Ibuprofen czy paracetamol – OPINIE, co wybrać: Nurofen Express Forte czy APAP – SPRAWDŹ colepsze.com

Ciężkie zatrucie może powodować zaburzenia w ośrodkowym układzie nerwowym objawiające się sennością, bardzo rzadko także pobudzeniem i dezorientacją lub śpiączką. Bardzo rzadko mogą wystąpić drgawki. Podczas ciężkich zatruć może wystąpić kwasica metaboliczna, a czas protrombinowy (INR) może być zwiększony.

Mogą wystąpić: ostra niewydolność nerek lub uszkodzenie wątroby.

U pacjentów z astmą może wystąpić zaostrzenie objawów astmy.

Nie ma swoistego antidotum. Stosuje się leczenie objawowe i podtrzymujące, polegające na oczyszczeniu organizmu. Lekarz powinien kontrolować parametry życiowe oraz rozważyć doustne podanie węgla aktywowanego w ciągu 1 godziny od przedawkowania.

W przypadku wystąpienia częstych lub przedłużających się konwulsji, należy podać dożylnie diazepam lub lorazepam. W przypadku pacjentów z astmą należy podać leki rozszerzające oskrzela.

[reklama]




[/reklama]

Reckitt Benckiser Nurofen Express Forte ULOTKA [PDF]

Wskazaniami do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego:

  • bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie,
  • bóle głowy, bóle migrenowe,
  • bóle zębów, mięśni, kości i stawów,
  • bóle pourazowe,
  • nerwobóle,
  • gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy i przeziębienia),
  • bolesne miesiączkowanie.

> Leki refundowane 2017 [PRZECIWBÓLOWE] – SPRAWDŹ

Nurofen Express Forte – podstawowe informacje
Substancja czynna Ibuprofenum 400 mg / 1 tabl.
Działanie przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwzapalnie
Specjalizacje Medycyna rodzinna, Leczenie objawowe,
Opakowanie Nurofen Express Forte tabletki 12 szt.
Tagi leki przeciwbólowe, leki przeciwgorączkowe, leki przeciwzapalne
NUROFEN EXPRESS FORTE ulotka: KLIKNIJ I ZOBACZ

Nurofen Express Forte REKLAMA

Nurofen Express Forte Ibuprofenum 400 mg INTERAKCJE i ważne informacje:

Nurofen Express Forte a PIWO lub inny ALKOHOL:

Nie zaleca się łączenia alkoholu (w dowolnej postaci) z lekami zawierającymi ibuprofen, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia wątroby.

Nurofen Express Forte a TIGER lub inny napój energetyczny:

Brak przeciwwskazań ze strony producenta.

> Badanie ŻYWEJ KROPLI KRWI – cena + na czym polega? Czy warto zrobić badanie żywej kropli krwi?

Nurofen Express Forte a KAWA:

Brak przeciwwskazań ze strony producenta.

Nurofen Express Forte a ANTYBIOTYK:

Nie stwierdzono interakcji ibuprofenu z antybiotykami.

Nurofen Express Forte a CIĄŻA:

Nurofen Express Forte a 1. trymestr + Nurofen Express Forte a 2. trymestr: Przez pierwsze 6 miesięcy nie zaleca się stosowania leku, ale warto się tutaj poradzić lekarza.

Nurofen Express Forte i 3. TRYMESTR ciąży: Nurofen Express Forte w 7 miesiącu ciąży, 8 miesiącu ciąży i 9 miesiącu ciąży (3. trymestr) nie powinien być stosowany ze względu na ryzyko powikłań w okresie okołoporodowym.

> ŻELAZO – jakie produkty zawierają go najwięcej? Które produkty zawierają łatwo przyswajalne żelazo?

Nurofen Express Forte a KARMIENIE piersią:

Ibuprofen, substancja czynna leku NUROFEN EXPRESS FORTE, przenika do mleka matki w niewielkich ilościach. Nie stwierdzono działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią, których matki zażywają ibuprofen. Nie ma konieczności przerywania karmienia piersią w przypadku krótkotrwałego stosowania leku NUROFEN EXPRESS FORTE w małych dawkach.

Nurofen Express Forte a PŁODNOŚĆ:

Niektóre badania naukowe sugerują, że długotrwałe przyjmowanie leków zawierających ibuprofen albo inne niesteroidowe leki przeciwzapalne może utrudniać zajście w ciążę.

Nurofen Express Forte a NADCIŚNIENIE:

NUROFEN EXPRESS FORTE może wpływać na ciśnienie krwi. Osoby cierpiące na nadciśnienie powinny go stosować ostrożnie, po konsultacji z lekarzem.

Nurofen Express Forte a SAMOCHÓD:

Nie zaobserwowano wpływu leku na sprawność psychomotoryczną.

Nurofen Express Forte i ASPIRYNA:

Ibuprofen (składnik leku NUROFEN EXPRESS FORTE) i kwas acetylosalicylowy (składnik aspiryny i polopiryny) należą do tej samej grupy lekarstw: niestereidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ, ang. NSAID). Niepożądane reakcje organizmu na aspirynę mogą pojawić się również po zażyciu leku NUROFEN EXPRESS FORTE.

Nurofen Express Forte i OPOKAN:

Meloksykam (substancja czynna Opokanu) i ibuprofen (substancja czynna Nurofen Express Forte) należą do tej samej grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jednoczesne spożywanie obu leków może wzmocnić objawy niepożądane, a nawet doprowadzić do uszkodzenia wątroby. Nurofen Express Forte i Opokan razem należy brać wyłącznie po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.

Nurofen Express Forte a ANTYKONCEPCJA:

Nurofen Express Forte nie wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych.

[reklama]




[/reklama]

Nie stosować leku Nurofen Express Forte / PRZECIWSKAZANIA /, gdy występuje:

  • Nadwrażliwość na ibuprofen lub którąkolwiek z substancji pomocniczych.
  • Czynna lub występująca w przeszłości choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ.
  • Ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca.
  • Istniejące lub występujące w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej, po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
  • Trzeci trymestr ciąży.
  • Jednoczesne przyjmowanie innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, w tym wybiórczych inhibitorów COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych).
  • Skaza krwotoczna.

> IBUPROM SPORT żel – DAWKOWANIE, ulotka, opis – zobacz lub KUP

Co zawiera Nurofen Express Forte / SKŁAD /:

Substancją czynną leku jest ibuprofen w ilości 400 mg w jednej tabletce.

> Furazidinum czy Furaginum? – OPINIE, co wybrać na zapalenie cewki moczowej: furazydynę czy furaginę?

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: makrogol 600, wodorotlenek potasu, woda oczyszczona, żelatyna, sorbitol ciekły, czerwień koszenilowa (E 124).

Podmiot odpowiedzialny za Nurofen Express Forte to Reckitt Benckiser, Okunin 1, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki.

[reklama]




[reklama]

Nurofen Express Forte DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:

Działania niepożądane występujące często (u 1 do 10 pacjentów na 100 stosujących lek):

Działania niepożądane występujące niezbyt często (u 1 do 10 na 1 000 pacjentów stosujących lek):

Działania niepożądane występujące rzadko (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów stosujących lek): zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych.

Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów stosujących lek): smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, czasem ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku, w pojedynczych przypadkach opisywano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, obrzęk, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w surowicy (retencja sodu), zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania, nieprawidłowości morfologii krwi (anemia – niedokrwistość, leukopenia – zmniejszenie liczby leukocytów, trombocytopenia – zmniejszenie liczby płytek krwi, agranulocytoza – obniżenie liczby granulocytów).

Pierwszymi objawami są: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej, objawy grypopodobne, zmęczenie, skaza krwotoczna (np. siniaki, wybroczyny, plamica, krwawienie z nosa), rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka, ciężkie reakcje nadwrażliwości takie jak: obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia – zaburzenia rytmu serca, hipotensja – nagłe zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, wstrząs; zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli, u pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych takie jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja.

W związku z leczeniem lekami z grupy NLPZ w dużych dawkach odnotowano występowanie obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca.

Przyjmowanie takich leków jak ibuprofen może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca (zawał serca) lub udaru.

> Ketonal BEZ RECEPTY? Sprawdź


Data dodania: 2017-06-13
Aktualizacja: –

Kontrola jakości: dr MZ

Redakcja witryny colepsze.com dokłada wszelkich starań, by informacje były rzetelne i aktualne. Jeśli widzisz błąd, zamieść informację na ten temat w komentarzu. Pamiętaj, że lektura internetowych poradników NIE ZASTĘPUJE wizyty u lekarza.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o