LEKI PRZECIWBÓLOWE LEKI PRZECIWGORĄCZKOWE LEKI PRZECIWZAPALNE

Apteka internetowa IBUM 10 kaps. CENA od 3,80 zł + ulotka IBUM skład, przeciwwskazania – zobacz lub KUP

Opinie:
Oceń skuteczność:

IBUM zawiera ibuprofen w dawce 200 mg na kapsułkę, w opakowaniu znajduje się 10 kapsułek. IBUM dawkowanie + ULOTKA Ibum 200 mg apteka internetowa [kup NAJTANIEJ] – ZOBACZ PONIŻEJ:

Ibum APTEKA internetowa – KUP NAJTANIEJ:

|REKLAMA|




|/REKLAMA|

Ibum 10 kaps. CENA: od 3,80 zł za opakowanie (10 kapsułek)

  • 0,38 zł za 1 kapsułkę
  • 0,76 zł za 400 mg ibuprofenu
  • 1900 zł za 1 kilogram ibuprofenu

/Witryna colepsze.com nie prowadzi sprzedaży produktów, a jedynie zawiera starannie wyselekcjonowane, najlepsze linki do wybranych aptek internetowych/

Ibum 200 mg DAWKOWANIE:

  • dorośli: 1-2 kapsułki (200-400 mg) w razie potrzeby co 4-6 godzin. Nie należy stosować dawki większej niż 1200 mg (6 kapsułek) na dobę.
  • dzieci powyżej 12 lat: 1-2 kapsułki (200-400 mg) w razie potrzeby co 4-6 godzin,
  • dzieci poniżej 12 lat: nie podawać
  • seniorzy: 1-2 kapsułki (200-400 mg) w razie potrzeby co 4-6 godzin

Lek przyjmować maksymalnie przez 3 dni. Nie przedłużać stosowania leku bez konsultacji z lekarzem.

  • 2 kapsułki Ibum naraz: dopuszczalne w przypadku silnych bólów.
  • 3 kapsułki Ibum naraz: ryzykowne, grozi uszkodzeniem wątroby.
  • 4 kapsułki Ibum naraz: bardzo ryzykowne, grozi uszkodzeniem wątroby.

Ibum 200 OPINIE

Wady:

  • nie zawsze działa
  • droższy niż konkurencyjne leki zawierające ibuprofen
  • mniejsza dawka w 1 kapsułce

Zalety:

  • stosunkowo tani
  • skuteczny

Witryna colepsze.com dziękuje za wszystkie oceny i opinie o leku Ibum na forum w komentarzach oraz w e-mailach nadsyłanych do redakcji.

Ibum ULOTKA [PDF]

Wskazaniami do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego:

  • bóle głowy (w tym także migreny)
  • bóle zębów
  • bóle mięśniowe, stawowe i kostne
  • bóle po urazach
  • nerwobóle
  • bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie
  • Bolesne miesiączkowanie
  • Stany gorączkowe różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych)

IBUM ulotka: KLIKNIJ I ZOBACZ

Ibum REKLAMA

/brak/

Ibum 200 mg PRZECIWSKAZANIA i ważne informacje:

Ibum a PIWO lub inny ALKOHOL:

Nie zaleca się łączenia alkoholu (w dowolnej postaci) z lekami zawierającymi ibuprofen, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia wątroby.

Ibum a TIGER lub inny napój energetyczny:

/brak danych – zapraszamy ponownie później/

Ibum a KAWA:

/brak danych – zapraszamy ponownie później/

[reklama]




[/reklama]

Ibum a ANTYBIOTYK:

Nie stwierdzono interakcji ibuprofenu z antybiotykami.

Ibum a CIĄŻA:

Ibum a 1. trymestr + Ibum a 2. trymestr: Przez pierwsze 6 miesięcy nie zaleca się stosowania leku, ale warto się tutaj poradzić lekarza.

Ibum i 3. TRYMESTR ciąży: Ibum w 7 miesiącu ciąży, 8 miesiącu ciąży i 9 miesiącu ciąży (3. trymestr) nie powinien być stosowany ze względu na ryzyko powikłań w okresie okołoporodowym.

Ibum a KARMIENIE piersią:

Ibuprofen, substancja czynna leku IBUM, przenika do mleka matki w niewielkich ilościach. Nie stwierdzono działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią, których matki zażywają ibuprofen. Nie ma konieczności przerywania karmienia piersią w przypadku krótkotrwałego stosowania leku IBUM w małych dawkach.

Ibum a PŁODNOŚĆ:

Długotrwałe przyjmowanie leków zawierających ibuprofen albo inne niesteroidowe leki przeciwzapalne może utrudniać zajście w ciążę.

Ibum a NADCIŚNIENIE:

IBUM może wpływać na ciśnienie krwi. Osoby cierpiące na nadciśnienie powinny go stosować ostrożnie, po konsultacji z lekarzem.

Ibum a SAMOCHÓD:

Nie zaobserwowano wpływu leku na sprawność psychomotoryczną.

Ibum a ASPIRYNA:

Ibuprofen (składnik leku IBUM) i kwas acetylosalicylowy (składnik aspiryny i polopiryny) należą do tej samej grupy lekarstw: niestereidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ, ang. NSAID). Niepożądane reakcje organizmu na aspirynę mogą pojawić się również po zażyciu leku IBUM.

Ibum a ANTYKONCEPCJA:

Ibum nie wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych.

|REKLAMA|




|/REKLAMA|

Kiedy nie stosować leku Ibum:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono toczeń rumieniowaty układowy oraz mieszaną chorobę tkanki łącznej
  • w przypadku objawów reakcji alergicznych po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego
  • jeśli u pacjenta stwierdzono choroby przewodu pokarmowego oraz przewlekłe zapalne choroby
    jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego i Crohna)
  • jeśli u pacjenta stwierdzono nadciśnienie tętnicze i (lub) zaburzenie czynności serca
  • jeśli u pacjenta stwierdzono zaburzenia czynności nerek
  • jeśli u pacjenta stwierdzono zaburzenia czynności wątroby
  • jeśli u pacjenta stwierdzono zaburzenia krzepnięcia krwi (ibuprofen może wydłużyć czas krwawienia)
  • jeśli u pacjenta stwierdzono czynną lub przebytą astmę oskrzelową lub objawy reakcji alergicznych w przeszłości; po zastosowaniu leku może wystąpić skurcz oskrzeli
  • u pacjentów przyjmujących inne leki (szczególnie leki przeciwzakrzepowe, moczopędne, nasercowe
    lub kortykosteroidy).

Co zawiera Ibum / SKŁAD:

Substancją czynną leku jest ibuprofen w ilości 200 mg w jednej kapsułce.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: makrogol 400, potasu wodorotlenek 50%, żelatyna, sorbitol ciekły częściowo odwodniony, woda oczyszczona, żółcień chinolinowa E 104, błękit patentowy E 131.

Ibum PRZEDAWKOWANIE:

Jedna kapsułka Ibum zawiera 200 mg ibuprofenu, czyli dwa razy mniej niż 1 tabletka Ibupromu RR i podobnych leków.

Przypadki przedawkowania występują rzadko, jednak jeśli przypadkowo została przyjęta zbyt duża dawka leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

U większości pacjentów mogą wystąpić objawy takie jak nudności, wymioty, ból w nadbrzuszu lub rzadziej biegunka. Mogą także wystąpić szumy uszne, ból głowy i krwawienie z przewodu pokarmowego.

Ciężkie zatrucie może powodować zaburzenia w ośrodkowym układzie nerwowym objawiające się sennością, bardzo rzadko także pobudzeniem i dezorientacją lub śpiączką. Bardzo rzadko mogą wystąpić drgawki. Podczas ciężkich zatruć może wystąpić kwasica metaboliczna, a czas protrombinowy (INR) może być zwiększony.

Mogą wystąpić: ostra niewydolność nerek lub uszkodzenie wątroby.

U pacjentów z astmą może wystąpić zaostrzenie objawów astmy.

Nie ma swoistego antidotum. Stosuje się leczenie objawowe i podtrzymujące, polegające na oczyszczeniu organizmu. Lekarz powinien kontrolować parametry życiowe oraz rozważyć doustne podanie węgla aktywowanego w ciągu 1 godziny od przedawkowania. W przypadku wystąpienia częstych lub przedłużających się konwulsji, należy podać dożylnie diazepam lub lorazepam. W przypadku pacjentów z astmą należy podać leki rozszerzające oskrzela.

Ibum DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:

Działania niepożądane występujące niezbyt często (u 1 do 10 na 1000 pacjentów stosujących lek):

  • ból głowy,
  • niestrawność,
  • ból brzucha,
  • nudności,
  • pokrzywka,
  • świąd.

Działania niepożądane występujące rzadko (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów stosujących lek): biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy,bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych.

Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów stosujących lek): smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa  żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, czasem ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku, w pojedynczych przypadkach opisywano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, obrzęk, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w surowicy (retencja sodu), zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania, nieprawidłowości morfologii krwi (anemia – niedokrwistość, leukopenia – zmniejszenie liczby leukocytów, trombocytopenia – zmniejszenie liczby płytek krwi, agranulocytoza – obniżenie liczby granulocytów). Pierwszymi objawami są: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej, objawy grypopodobne, zmęczenie, skaza krwotoczna (np. siniaki, wybroczyny, plamica, krwawienie z nosa), rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka, ciężkie reakcje nadwrażliwości takie jak: obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia – zaburzenia rytmu serca, hipotensja – nagłe zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, wstrząs; zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli, u pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych takie jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja.

W związku z leczeniem lekami z grupy NLPZ w dużych dawkach odnotowano występowanie obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca.

Przyjmowanie takich leków jak ibuprofen może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca (zawał serca) lub udaru.

|REKLAMA|




|/REKLAMA|


Data dodania: 2017-02-26
Data aktualizacji: –

Kontrola jakości: dr MZ

Redakcja witryny colepsze.com dokłada wszelkich starań, by informacje były rzetelne i aktualne. Jeśli widzisz błąd, zamieść informację na ten temat w komentarzu. Pamiętaj, że lektura internetowych poradników NIE ZASTĘPUJE wizyty u lekarza.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ibumlistonosz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
listonosz
Gość
listonosz

Niezadobrze działa

ibum
Gość
ibum

Ibum ibum sialalalala ibum… Zobaczyłem pudełko na waszym portalu i teraz po głowie chodzi mi ta melodyjka 🙂