LEKI PRZECIWBÓLOWE LEKI PRZECIWGORĄCZKOWE

APAP CENA: 26 zł (100 tabl.) – apteka internetowa: APAP Paracetamolum 500 mg dawkowanie + ulotka – ZOBACZ:

Opinie:
Oceń skuteczność:

APAP zawiera paracetamol (inne nazwy: acetaminophen, paracetamolum) w dawce 500 mg na 1 tabletkę. Paracetamol jest lekiem przeciwgorączkowym i przeciwbólowym, który stosuje się przy bólach słabych i umiarkowanych.

[reklama]




[/reklama]

APAP 500 mg apteka internetowa – KUP TERAZ:

APAP Paracetamolum 500 mg cena i opłacalność:

Od 26 złotych za opakowanie 100 tabletek oznacza następującą opłacalność:

  • 0,26 zł za 1 tabletkę
  • 0,26 zł za 500 mg paracetamolu (1 dawka lecznicza)
  • 520 zł za 1 kg paracetamolu

Witryna colepsze.com nie prowadzi sprzedaży produktów, a jedynie zawiera starannie wyselekcjonowane, najlepsze linki do wybranych sklepów internetowych.

Apap 100 tabl. Ceneo + ZAMIENNIKI




APAP 500 mg tabletki DAWKOWANIE:

  • dorośli: 1-2 tabletki maksymalnie 3-4 razy na dobę nie częściej niż co 4 godziny. Nie przekraczać dawki 8 tabletek na dobę, czyli 4 g na dobę.
  • dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka maksymalnie 3-4 razy na dobę nie częściej niż co 4 godziny
  • dzieci poniżej 12 lat: nie podawać (duża tabletka!)
  • seniorzy: 1-2 tabletki maksymalnie 3-4 razy na dobę nie częściej niż co 4 godziny

Lek przyjmować przeciwbólowo maksymalnie przez 5 dni, a przeciwgorączkowo maksymalnie przez 3 dni. Zalecane spożycie na czczo (przed śniadaniem), ponieważ zwiększa skuteczność.

> IBUPROM RR 24 tabl. apteka internetowa – CENA: 12 zł * IBUPROM RR dawkowanie + ulotka – ZOBACZ

APAP 500 mg ulotka [PDF]:

APAP jako substancję czynną zawiera paracetamol i jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Wskazaniem do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia: głowy (w tym napięciowe bóle głowy), menstruacyjne, zębów, mięśni, kostno-stawowe, gardła, nerwobóle oraz gorączka, np. w przeziębieniu i grypie.

APAP jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Ograniczenie wiekowe bierze się z formy leku (duża tabletka).

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według
zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

APAP 100 tabl. ulotka: ZOBACZ lub POBIERZ

APAP – najczęściej zadawane pytania

APAP a piwo lub inny alkohol:

Stosowanie leku przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz niedożywione stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby. W czasie przyjmowania leku nie wolno pić alkoholu ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.




APAP a depresja:

Nie wolno stosować APAP-u razem z lekami przeciwdepresyjnymi zawierającymi inhibitory MAO

APAP a kawa:

Kofeina wzmacnia przeciwbólowe działanie paracetamolu.

APAP a ciąża:

Możliwe stosowanie leku w ciąży po uprzedniej konsultacji z lekarzem.

APAP a samochód:

APAP można stosować podczas jazdy samochodem, nie zaburza sprawności psychomotorycznej.

APAP 500 mg SKŁAD:

Substancją czynną jest paracetamol w ilości 500 mg w 1 tabletce. Substancje pomocnicze to wosk Carnauba, hypromeloza, makrogol, powidon, skrobia żelowana, kroskarmeloza sodowa, kwas stearynowy.

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

APAP działania niepożądane:

Jeśli wystąpią poniższe objawy nie należy przyjmować leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem. Są to stany zagrażające życiu. Występują bardzo rzadko.

  •  obrzęk naczynioruchowy (obrzęk twarzy, warg, języka, gardła, trudności w oddychaniu), wstrząs anafilaktyczny (zawroty głowy, zaburzenia świadomości, przyspieszenie czynności serca, spadek ciśnienia krwi),
  • ciężkie reakcje skórne.

APAP – pozostałe działania niepożądane:

Występujące rzadko (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów stosujących lek):

  • reakcje nadwrażliwości, pokrzywka, rumień, wysypka,
  • nudności, wymioty, zaburzenia trawienia,

Występujące bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów stosujących lek):

  • trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi),
  • granulocytoza (zmniejszenie liczby granulocytów – rodzaj białych krwinek – do całkowitego ich braku włącznie)
  • skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne,
  • ostre uszkodzenie wątroby występująca najczęściej w wyniku przedawkowania,
  • plamica barwnikowa.





Data dodania: 2017-02-22

Data aktualizacji: 2017-02-26, 2017-04-29

Redakcja witryny colepsze.com dokłada wszelkich starań, by informacje były rzetelne i aktualne. Jeśli widzisz błąd, zamieść informację na ten temat w komentarzu. Pamiętaj, że lektura internetowych poradników NIE ZASTĘPUJE wizyty u lekarza.

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Mateusz Borowiaktaniidobry@wp.plimmortal@yahoo.deAnatolłysy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mateusz Borowiak
Gość
Mateusz Borowiak

Ekonomiczne opakowanie jest ok. ale uwaga, niektóre apteki internetowe sprzedają o 8 zł drożej niż podano w artykule!!!

łysy
Gość
łysy

apap 100 tabletek doz.pl za 31 złoty!

Anatol
Gość
Anatol

Fajne duże opakowanie. Można zrobić zapas na rok

immortal@yahoo.de
Gość
immortal@yahoo.de

Kuypuję zawsze gdy jadę w trasę po Europie 🙂

taniidobry@wp.pl
Gość
taniidobry@wp.pl

Tani i donry.

Mateusz Borowiak
Gość
Mateusz Borowiak

I tak trzymaj 🙂