BAZA WIEDZY LEKI NA ALERGIĘ

Leki na alergię BEZ RECEPTY – jakie leki na alergię warto brać?

Opinie:
Oceń skuteczność:

Leki na alergię bez recepty można podzielić z grubsza na trzy kategorie: 1a/ te, które wykorzystują sprawdzone substancje przeciwhistaminowe, 2/ te, które działają objawowo i 3/ leki wspomagające oraz placebo. Sprawdźmy, jak działają LEKI NA ALERGIĘ BEZ RECEPTY i które warto stosować.

Leki na alergię bez recepty – polecane preparaty

Skuteczne leki na alergię bez recepty to silne środki antyhistaminowe, które rzeczywiście zwalczają wczesne i wtórne objawy alergii. Najczęściej zawierają one składniki, które wchodzą w skład refundowanych leków na alergię:

…albo ich pochodne, choćby desloratadynę (np. Hitaxa Fast).

Minusami takich leków są częste objawy niepożądane. Do najbardziej niebezpiecznych należą zaburzenia rytmu serca, które nie występują dopiero w preparatach III generacji.

Wśród środków antyhistaminowych ciekawym przykładem leku na alergię bez recepty jest Allegra, która zawiera feksofenadynę. Feksofenadyna również jest nowoczesnym środkiem przeciwhistaminowym, ale obecnie nie wchodzi w skład żadnego z leków refundowanych.

|REKLAMA||/REKLAMA|

Na łamach witryny COLEPSZE.com przeprowadzamy porównania leków na alergię bez recepty, na przykład JAKI LEK NA ALERGIĘ: Hitaxa Fast czy Allegra – CO WYBRAĆ?.

Leki na alergię bez recepty działające objawowo

Leki na alergię nie muszą być środkami przeciwhistaminowymi. W przypadku słabszych ataków alergii wystarczające mogą się okazać leki na alergię bez recepty, które zwalczają objawy na przykład przez obkurczanie naczyń krwionośnych.

Popularnym środkiem obkurczającym naczynia krwionośne w tabletkach jest pseudoefedryna (środek dopingujący, np. APAP Przeziębienie CAPS, Ibuprom Zatoki). W sprayach do nosa i kroplach częściej występuje antazolina, nafazolina lub ksylometazolina. Pseudoefedryna rozszerza też oskrzela i ułatwia oddychanie, spraye do nosa natomiast niwelują zwalczają błony śluzowej nosa. W efekcie znika katar, przestają nas męczyć objawy alergii, a my jesteśmy pełni werwy.

Należy jednak pamiętać, że oowyższe środki przynoszą ulgę przez ukrycie objawów, ale nie zwalczają alergii.

Leki na alergię bez recepty w aptekach online:

/Witryna colepsze.com nie prowadzi sprzedaży produktów, a jedynie zawiera starannie wyselekcjonowane, najlepsze linki do wybranych aptek internetowych/

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Zielne leki na alergię bez recepty

Preparaty ziołowe w roli leków na alergię bez recepty przede wszystkim pomagają łagodzić objawy alergii. Należy do nich choćby olej z ogórecznika czy ziele pokrzywy.

Istnieją jednak uzasadnione podejrzenia, że preparaty ziołowe w rzeczywistości dostarczają do organizmu dużą liczbę obcych roślinnych substancji, co powoduje samoregulację organizmu i poprawne odróżnienie substancji obcych od własnych.

Leki na alergię bez recepty? A może na receptę?

Warto pamiętać, że leków na alergię bez recepty nie należy brać przez dłużej niż kilka dni. Jeśli objawy alergii nie mijają, skorzystaj z porady lekarza.


Publikacja: 2017-06-07
Aktualizacja: 2018-05-05

Kontrola jakości: dr MZ

Redakcja witryny colepsze.com dokłada wszelkich starań, by informacje były rzetelne i aktualne. Jeśli widzisz błąd, zamieść informację na ten temat w komentarzu. Pamiętaj, że lektura internetowych poradników NIE ZASTĘPUJE wizyty u lekarza.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o