BAZA WIEDZY LEKI PRZECIWBÓLOWE LEKI PRZECIWGORĄCZKOWE LEKI PRZECIWZAPALNE

Nurofen Forte DAWKOWANIE – młodzież, dorośli, seniorzy – SPRAWDŹ lub kup

Opinie:
Oceń skuteczność:

NUROFEN FORTE zawiera ibuprofen (Ibuprofenum) w dawce 400 mg na tabletkę. Zalecane optymalne dawkowanie Nurofenu Forte (Ibuprofenum 400 mg) to 1 tabletka co 4-6 godzin. Szczegółowe dawkowanie dla młodzieży i seniorów – CZYTAJ DALEJ.

Nurofen Forte stosuje się na ból głowy, ból zęba, bolesne miesiączkowanie, bóle migrenowe czy bóle stawów, a także przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

Nurofen Forte 400 mg DAWKOWANIE:

Optymalne dawkowanie to 7-10 mg ibuprofenu na 1 kg masy ciała 3 do 4 razy na dobę. Zaleca się nie przekraczać dawki dobowej 30 miligramów ibuprofenu na na 1 kilogram masy ciała na dobę – dotyczy to wszystkich leków zawierających ibuprofen, które przyjmowane są doustnie.

  • dorośli: 1 tabletka doustnie co 4-6 godzin. Nie przekraczać dawki 3 tabletek (1 200 mg ibuprofenu) na dobę
  • dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka doustnie co 4-6 godzin
  • dzieci poniżej 12 lat: podawać WYŁĄCZNIE z przepisu lekarza
  • seniorzy: 1 tabletka doustnie co 4-6 godzin

Lek przyjmować maksymalnie przez 3 dni, najlepiej po posiłku. Nie przedłużać stosowania leku bez konsultacji z lekarzem.

|REKLAMA|



|/REKLAMA|

Nurofen Forte PRZEDAWKOWANIE:

  • 2 tabletki Nurofen Forte naraz: ryzykowne, grozi uszkodzeniem wątroby.
  • 3 tabletki Nurofen Forte naraz: ryzykowne, grozi uszkodzeniem wątroby!

> Ibuprofen z ALKOHOLEM – opinie, forum. Czy można brać leki z ibuprofenem po alkoholu?

Przypadki przedawkowania występują rzadko, jednak jeśli przypadkowo została przyjęta zbyt duża dawka leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

U większości pacjentów mogą wystąpić objawy takie jak nudności, wymioty, ból w nadbrzuszu lub rzadziej biegunka. Mogą także wystąpić szumy uszne, ból głowy i krwawienie z przewodu pokarmowego.

Ciężkie zatrucie może powodować zaburzenia w ośrodkowym układzie nerwowym objawiające się sennością, bardzo rzadko także pobudzeniem i dezorientacją lub śpiączką. Bardzo rzadko mogą wystąpić drgawki. Podczas ciężkich zatruć może wystąpić kwasica metaboliczna, a czas protrombinowy (INR) może być zwiększony.

Mogą wystąpić: ostra niewydolność nerek lub uszkodzenie wątroby.

U pacjentów z astmą może wystąpić zaostrzenie objawów astmy.

> Ibuprofen czy paracetamol – OPINIE, co wybrać: Nurofen Forte czy APAP – SPRAWDŹ colepsze.com

Nie ma swoistego antidotum. Stosuje się leczenie objawowe i podtrzymujące, polegające na oczyszczeniu organizmu. Lekarz powinien kontrolować parametry życiowe oraz rozważyć doustne podanie węgla aktywowanego w ciągu 1 godziny od przedawkowania.

W przypadku wystąpienia częstych lub przedłużających się konwulsji, należy podać dożylnie diazepam lub lorazepam. W przypadku pacjentów z astmą należy podać leki rozszerzające oskrzela.

[reklama]




[/reklama]

Reckitt Benckiser Nurofen Forte ULOTKA [PDF]

Wskazaniami do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego:

  • bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie,
  • gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy i przeziębienia),
  • bóle głowy, bóle migrenowe,
  • bóle zębów, mięśni, kości i stawów,
  • bóle pourazowe,
  • nerwobóle,
  • bolesne miesiączkowanie.
Nurofen Forte – podstawowe informacje
Substancja czynna Ibuprofenum 400 mg / 1 tabl.
Działanie przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwzapalnie
Specjalizacje Medycyna rodzinna, Leczenie objawowe
Opakowanie Nurofen Forte tabletki 12 szt.
Tagi leki przeciwbólowe, leki przeciwgorączkowe, leki przeciwzapalne
NUROFEN FORTE ulotka: KLIKNIJ I ZOBACZ

> Leki refundowane 2017 [PRZECIWBÓLOWE] – SPRAWDŹ

Nurofen Forte REKLAMA

Nurofen Forte 12 tabl. APTEKA internetowa – KUP NAJTANIEJ:

|REKLAMA|




|/REKLAMA|

Nurofen Forte 12 tabl. OPINIE:

Wady:

  • jeden z droższych leków z ibuprofenem na rynku,
  • producent Nurofen Forte sprzedaje te same tabletki w bardzo wielu różnych opakowaniach i pod różnymi nazwami.

Zalety:

  • skuteczny.

Witryna colepsze.com dziękuje za wszystkie oceny i opinie o leku Nurofen Forte na forum w komentarzach oraz w e-mailach nadsyłanych do redakcji.

Nurofen Forte Ceneo + ZAMIENNIKI




Nurofen Forte 12 tabl. CENA: od 6,39 zł za opakowanie – OPŁACALNOŚĆ:

  • 0,483 zł za 1 tabletkę
  • 0,483 zł (48 groszy) za 400 mg ibuprofenu (podwójna dawka lecznicza)
  • 1 206 zł za 1 kilogram ibuprofenu

Nurofen Forte JEST lekiem. Nie jest refundowany, nie wymaga recepty (ale czytaj też poniżej).

Nurofen Forte (Ibuprofenum) 400 mg INTERAKCJE i ważne informacje:

Nurofen Forte a PIWO lub inny ALKOHOL:

Nie zaleca się łączenia alkoholu (w dowolnej postaci) z lekami zawierającymi ibuprofen, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia wątroby.

Nurofen Forte a TIGER lub inny napój energetyczny:

Brak przeciwwskazań ze strony producenta.

> Badanie ŻYWEJ KROPLI KRWI – cena + na czym polega? Czy warto zrobić badanie żywej kropli krwi?

Nurofen Forte a KAWA:

Brak przeciwwskazań ze strony producenta.

Nurofen Forte a ANTYBIOTYK:

Nie stwierdzono interakcji ibuprofenu z antybiotykami.

Nurofen Forte a CIĄŻA:

Nurofen Forte a 1. trymestr + Nurofen Forte a 2. trymestr: Przez pierwsze 6 miesięcy nie zaleca się stosowania leku, ale warto się tutaj poradzić lekarza.

Nurofen Forte i 3. TRYMESTR ciąży: Nurofen Forte w 7 miesiącu ciąży, 8 miesiącu ciąży i 9 miesiącu ciąży (3. trymestr) nie powinien być stosowany ze względu na ryzyko powikłań w okresie okołoporodowym.

> ŻELAZO – jakie produkty zawierają go najwięcej? Które produkty zawierają łatwo przyswajalne żelazo?

Nurofen Forte a KARMIENIE piersią:

Ibuprofen, substancja czynna leku NUROFEN FORTE, przenika do mleka matki w niewielkich ilościach. Nie stwierdzono działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią, których matki zażywają ibuprofen. Nie ma konieczności przerywania karmienia piersią w przypadku krótkotrwałego stosowania leku NUROFEN FORTE w małych dawkach.

Nurofen Forte a PŁODNOŚĆ:

Niektóre badania naukowe sugerują, że długotrwałe przyjmowanie leków zawierających ibuprofen albo inne niesteroidowe leki przeciwzapalne może utrudniać zajście w ciążę.

Nurofen Forte a NADCIŚNIENIE:

NUROFEN FORTE może wpływać na ciśnienie krwi. Osoby cierpiące na nadciśnienie powinny go stosować ostrożnie, po konsultacji z lekarzem.

Nurofen Forte a SAMOCHÓD:

Nie zaobserwowano wpływu leku na sprawność psychomotoryczną.

Nurofen Forte i ASPIRYNA:

Ibuprofen (składnik leku NUROFEN FORTE) i kwas acetylosalicylowy (składnik aspiryny i polopiryny) należą do tej samej grupy lekarstw: niestereidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ, ang. NSAID). Niepożądane reakcje organizmu na aspirynę mogą pojawić się również po zażyciu leku NUROFEN FORTE.

Nurofen Forte i OPOKAN:

Meloksykam (substancja czynna Opokanu) i ibuprofen (substancja czynna Nurofen Forte) należą do tej samej grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jednoczesne spożywanie obu leków może wzmocnić objawy niepożądane, a nawet doprowadzić do uszkodzenia wątroby. Nurofen Forte i Opokan razem należy brać wyłącznie po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.

Nurofen Forte a ANTYKONCEPCJA:

Nurofen Forte nie wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych.

[reklama]




[/reklama]

Nie stosować leku Nurofen Forte / PRZECIWSKAZANIA /, gdy występuje:

  • Nadwrażliwość na ibuprofen lub którąkolwiek z substancji pomocniczych.
  • Czynna lub występująca w przeszłości choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ.
  • Ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca.
  • Istniejące lub występujące w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej, po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
  • Trzeci trymestr ciąży.
  • Jednoczesne przyjmowanie innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, w tym wybiórczych inhibitorów COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych).
  • Skaza krwotoczna.

> IBUPROM SPORT żel – DAWKOWANIE, ulotka, opis – zobacz lub KUP

Co zawiera Nurofen Forte / SKŁAD /:

Substancją czynną leku jest ibuprofen w ilości 400 mg w jednej tabletce.

> Furazidinum czy Furaginum? – OPINIE, co wybrać na zapalenie cewki moczowej: furazydynę czy furaginę?

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: kroskarmeloza sodowa, laurylosiarczan sodu, cytrynian sodu, kwas stearynowy, bezwodna krzemionka koloidalna, karmeloza sodowa, talk, guma arabska, sacharoza (cukier), dwutlenek tytanu (E 171), makrogol 6000, szelak, czerwony tlenek żelaza (E 172), glikol propylenowy, simeticon.

Podmiot odpowiedzialny za Nurofen Forte to Reckitt Benckiser, Okunin 1, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki.

[reklama]




[reklama]

Nurofen Forte DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:

Działania niepożądane występujące często (u 1 do 10 pacjentów na 100 stosujących lek):

Działania niepożądane występujące niezbyt często (u 1 do 10 na 1 000 pacjentów stosujących lek):

Działania niepożądane występujące rzadko (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów stosujących lek): zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych.

Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów stosujących lek): smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, czasem ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku, w pojedynczych przypadkach opisywano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, obrzęk, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w surowicy (retencja sodu), zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania, nieprawidłowości morfologii krwi (anemia – niedokrwistość, leukopenia – zmniejszenie liczby leukocytów, trombocytopenia – zmniejszenie liczby płytek krwi, agranulocytoza – obniżenie liczby granulocytów).

Pierwszymi objawami są: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej, objawy grypopodobne, zmęczenie, skaza krwotoczna (np. siniaki, wybroczyny, plamica, krwawienie z nosa), rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka, ciężkie reakcje nadwrażliwości takie jak: obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia – zaburzenia rytmu serca, hipotensja – nagłe zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, wstrząs; zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli, u pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych takie jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja.

W związku z leczeniem lekami z grupy NLPZ w dużych dawkach odnotowano występowanie obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca.

Przyjmowanie takich leków jak ibuprofen może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca (zawał serca) lub udaru.

> JAKI LEK NA MIGRENĘ: Migea, Ibuprom a może APAP – SPRAWDZAMY colepsze.com


Data dodania: 2017-05-29
Data aktualizacji: –

Kontrola jakości: dr MZ

[reklama]




[/reklama]

Redakcja witryny colepsze.com dokłada wszelkich starań, by informacje były rzetelne i aktualne. Jeśli widzisz błąd, zamieść informację na ten temat w komentarzu. Pamiętaj, że lektura internetowych poradników NIE ZASTĘPUJE wizyty u lekarza.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Anna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna
Gość
Anna

Lek jak każdy z 400 mg ibuprofenum