BAZA WIEDZY LEKI PRZECIWBÓLOWE

Migea z paracetamolem – CZYM TO GROZI? Migea + APAP – czy można? Jakie są interakcje między kwasem tolfenamowym i paracetamolem

Opinie:
Oceń skuteczność:

Czy można brać lek Migea z paracetamolem? Jakie są możliwe efekty uboczne lub interakcje między Acidum tolfenamicum i Paracetamolum? Migea i Apap razem – czy mogą zaszkodzić? Odpowiedzmy na te pytania.

Jaką substancję aktywną zawiera Migea?

Migea zawiera Acidum tolfenamicum (kwas tolfenamowy) w dawce 200 mg na jedną tabletkę. To środek działający przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo, sprzedawany przede wszystkim jako skuteczny lek na migrenę. Z jego skutecznością bywa różnie, o czym można poczytać na stronie, gdzie zebraliśmy najtańsze oferty sprzedaży leku Migea w aptekach online:

> MIGEA cena: 15,40 zł (4 tabl.) – apteka internetowa MIGEA (Acidum tolfenamicum) + DAWKOWANIE, ulotka, opis – ZOBACZ

[reklama]




[/reklama]

Migea z paracetamolem – czy można? TAK, można

Jednak Migea i Apap (paracetamol) brane razem uzupełniają swoje działanie oraz nie działają toksycznie. W dokumentacji medycznej nie ma wzmianek o interakcjach kwasu tolfenamowego z paracetamolem.

Dlatego gdy Migea okaże się nieskuteczna, można wesprzeć się lekami zawierającymi paracetamol, na przykład biorąc Apap (apteka internetowa).

Należy również pamiętać, że powinna być to czynność jednorazowa, a dawkowanie nie może przekroczyć zalecanych dawek dobowych.

Jeżeli Migea nie zwalcza bólu, należy ją jak najszybciej zastąpić innym lekiem, na przykład takim, który zawiera ibuprofen. Warto w tej sprawie skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

[reklama]




[/reklama]

Migea z ibuprofenem – UWAGA, niebezpiecznie!

Kwas tolfenamowy (składnik leku Migea / DAWKOWANIE) należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Do tej samej grupy należą też kwas acetylosalicylowy (Aspiryna, Polopiryna) czy ibuprofen (Ibuprom, Ibum, Ibumax).

Dlatego leku Migea nie należy brać wraz z Polopiryną czy Ibupromem, ponieważ grozi to uszkodzeniem wątroby (zobacz też IBUPROM Z ALKOHOLEM czy można brać Ibuprom po alkoholu?). Lek Migea można zastąpić środkami zawierającymi ibuprofen, ale i to warto zrobić dopiero po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą:





Data publikacji: 2017-06-06
Data aktualizacji: –

Kontrola jakości: dr MZ

Redakcja witryny colepsze.com dokłada wszelkich starań, by informacje były rzetelne i aktualne. Jeśli widzisz błąd, zamieść informację na ten temat w komentarzu. Pamiętaj, że lektura internetowych poradników NIE ZASTĘPUJE wizyty u lekarza.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o